Hakkımızda

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan yurdumuz , 44 kişilik kapasitesi ile güvenli bir aile ortamı sunar. İstanbul’un en merkezi yerinde ulaşımın kilit noktasında yer alır.


Kurumumuz; Avukat Mehmet Fatih Yücel ve Pediatri Uzmanı Dr. Nevzat Tüzünoğlu’nun girişimleri ile 2014 yılında faaliyetlerine başlamıştır.


Amacımız; üniversite öğrenimi görmekte olan kız öğrencilere güvenli, huzurlu ve temiz bir ortam sunmaktır.


Şişli Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu 44 kişilik kontenjanı ile butik bir aile işletmesidir. İşletmeciliği ve yönetim işleri ODTÜ Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi mezunu , farklı sektörlerdeki deneyimini bizimle paylaşan Yekta Yücel tarafından yapılmaktadır. Nazan Tüzünoğlu ve Nihat Tüzünoğlu ise kurumumuzun güvenliği ve idaresinde özveri ile çalışan ekip arkadaşlarımızdır.


Yurdumuz 3 katlı olup, 14 odası bulunmaktadır. Her odanın şekli ve mevcudu farklıdır. Odalarımızda mini buzdolabı mevcuttur. Her odanın banyosu ve tuvaleti kendine aittir. Ön ve arka bahçelerimiz, mini terasımız keyifli vakit geçirdiğimiz yerlerdir. Öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda çamaşır odası, her katta ütü ve ütü masası, giriş katımızda etüt odası mevcuttur. Ayrıca öğrencilerimizin kullanımına açık küçük ve büyük iki mutfağımız bulunmaktadır. Güvenlik temel amaçlarımızın önde geleni olup 7-24 tarafımızca sağlanmaktadır.


İstanbul Mecidiyeköy’de yer alan Şişli Kız Öğrenci Yurdu ulaşımın kilit noktasındadır. Metro ve metrobüs durakları; İETT otobüs hareket noktası yürüme mesafesi ile ortalama 5 dakika sürmektedir. İstanbul’un nezih semtleri Şişli, Osmanbey, Harbiye, Taksim, Beşiktaş, Levent … yürüme veya metro ile maksimum iki durak mesafede yer almaktadır. Okulların mesafe ve ulaşım bilgileri Üniversitelere Ulaşım bölümünde ayrıntılı olarak mevcuttur.


ÖĞRENCİLERE MESAJ


Nihayet yoğun çabalarınızın sonucunda üniversiteye başlıyorsunuz. Hayatınızın bu en önemli dönüm noktası sadece mesleğinizi elinize aldığınız bir süreç değildir. Hayata dair; dostluğa, bir arada yaşamaya dair deneyimler edineceğiniz ve bunu ailelerinizden uzakta gerçekleşitireceğiniz ilk tecrübedir. Bu süreçte sizlerle birlikte yol almak; gerektiğinde rehber; gerektiğinde anne abla olmak için sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız . Sevgiyle kalın.


YEKTA YÜCEL

Kurucu MüdürAİLELERE MESAJ


Sizlerin büyük özveriyle yetiştirip okuttuğunuz evlatlarınız ilk defa yanınızdan ayrılıyor. Aklınızda onlarca soru, bir taraftan heyecan bir taraftan endişe var. Sizlerin evlatları bizim de evlatlarımız. Bizler onların sıkıntıları ve üzüntüleri yle üzülür çözüm ararız; başarıları ve mutluluklarınızla ile mutlu olur , gurur duyarız. Ve emanetinize sahip çıkarız. Gelin misafirmiz olun haklı endişelerinizi beraber ortadan kaldıralım. Sevgi ve Saygılarımla;


YEKTA YÜCEL

Kurucu Müdür